ارزشگذاری

به طور کلی می توان ارزش گذاری را وجه مشترک تمام فعالیت های مالی دانست که نیاز به طی این فرآیند در شرکت ها و یا پروژه ها می تواند به یکی از دلایل ذیل مطرح گردد:

انتقال مالکیت و تغییرات سرمایه در شرکت‌های غیربورسی –  انتقال مالکیت بلوکی در شرکت‌های بورسی

مدیریت فعال پورتفوی سهام در بورس –  عرضه اولیه سهام

ادغام و تملیک –  ارزیابی ثروت

ارائه دادن شاخص‌های ارزیابی –  اتخاذ استراتژی در مورد سرمایه‌گذاری‌ها و …

وثیقه وام‌ها

در ارزش‌گذاری هر شرکت، روش‌های متعددی قابل استفاده است که عمدتاً برگرفته‌ از رویکردهایی هستند که تحت عنوان مبانی اصلی ارزش‌گذاری شرکت‌ها و دارایی‌ها شناخته می‌شوند از جمله رویکرد مبتنی بر دارایی، رویکرد مبتنی بر بازار، رویکرد مبتنی بر درآمد، و رویکرد مبتنی بر قیمت‌گذاری حق‌اختیار.

شرکت تأمین‌ سرمایه آرمان در راستای ارائه خدمات بانکداری سرمایه گذاری و با تکیه بر دانش و مهارت نیروهای متخصص خود، قادر به ارائه خدمات ارزش ‌گذاری معتبر و مطلوب به کلیه مشتریان خود می باشد.

ادغام و تملیک(M & A):

ادغام و تملیک (M & A) یک اصطلاح کلی است که به تحکیم شرکت و یا دارایی ها اشاره دارد، هر چند بنا به پویایی‌هایی که در محیط کسب و کار وجود دارد، ادغام و قبضۀ مالکیت همواره اتفاق می‌افتد اما در سال‌های اخیر و با توجه به وضعیت اقتصادی پیش­آمده و سیاست­های استراتژیک اقتصادی دولت ج.ا.او نیاز شرکت­ها به تأمین منابع مالی تازه، (داخلی و بین­المللی) جهت پیاده سازی طرح­های توسعه­ای خود،  فضای کاری گسترده ای در این حوزه ایجاد شده است در این راستا شرکت تأمین سرمایه آرمان می تواند مشتریان خود را از مرحلۀ اتخاذ استراتژی های مرتبط تا انجام تمامی رویه های قانونی و اجرایی همراهی نماید.

ساختاردهی مجدد:

ساختاردهی مجدد، نوعی استراتژی شرکتی است که در آن کلیۀ ساختارهای شرکت اعم از ساختارهای قانونی، عملیاتی، مالکیتی و غیره، به منظور افزایش سودآوری و یا بهبود عملکرد سازمانی در جهت رفع نیازهای فعلی و مواجه با نیازهای آتی، دوباره سازماندهی می شود. از دیگر دلایل مهم تجدید ساختار می‌توان به تغییر ساختار سهام‌داری در اثر فرآیند ادغام و یا تملک، و حتی واکنش در برابر یک بحران و یا تغییر عمده در کسب و کار نظیر ورشکستگی، اشاره کرد. شرکت تأمین ‌سرمایه آرمان با اتکا به قابلیت‌های علمی و عملیاتی متخصصان مجرب خود، طیف وسیعی از خدمات را در حوزۀ تجدید ساختار شرکت ها ارائه می دهد که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به اصلاح ساختار بازاریابی، مالی و سازمانی اشاره کرد.

مهندسی مالی و طراحی ابزارهای نوین :

موضوع مهندسی مالی طراحی، توسعه و اجرای ابزارهای نوآورانه به منظور پاسخگویی به مسائل و نیازهایی است که در بازارهای مالی ظهور و بروز پیدا می کنند. شرکت تأمین سرمایه آرمان با تکیه‌ بر توان تخصصی کارشناسان خود و تجربیاتی که در تأمین مالی برای پروژه­های بزرگ کشور و شرکت­های بزرگ بورسی و غیر بورسی به دست آورده است پتانسیل طراحی  ابزارهای مالی متناسب با شرایط شرکت­ها و موقیعت های محیطی آنان را داراست .

تهیۀ برنامه ی کسب و کار و گزارش توجیهی:

گزارش توجیهی در واقع  توجیهی برای سرمایه گذاران یا اعتبار دهندگان خواهد بود تا نسبت به تأمین مالی طرح یا پروژه اقدام نماید و

طرح کسب و کار، بیانیه‌ای رسمی است که اطلاعات اساسی کسب و کار، مجموعه‌ای از اهداف کسب و کار و برنامه ریزی برای رسیدن به آن اهداف را در برمی‌گیرد.

شرکت تأمین ‌سرمایه آرمان،  با تکیه بر توان علمی و تجربی کارشناسان خود می تواند به شرکت ها و سازمان ها در تهیه و تنظیم طرح های کسب و کار و گزارشات توجیهی جهت نیل به اهداف متفاوت یاری رساند.

ارائۀ انواع مشاوره در خصوص تأمین مالی :

روش‌های مختلف تأمین مالی در نسبت با طرح‌ها و پروژه‌های مختلفی که هر یک شرایط مخصوصی دارند، وضعیت‌های مختلفی را پدید می‌آورند. برای دستیابی به ترکیب مناسب روش‌های تأمین مالی یک پروژه یا شرکت، در ابتدا باید به ‌صورتی کاملاً دقیق و به تفصیل، جریانات نقدینگی در حالات مختلف بررسی شود و با استفاده از رو‌ش‌های عملیاتی تأمین مالی در کشور و هم‌چنین ویژگی ها و قابلیت های طرح، تحلیلی دقیق، مشخص و عملیاتی برای ارائه ساختارهای تأمین مالی بالقوه برای آن طرح ارائه شود.
تأمین ‌سرمایه آرمان بر این باور است که توجیه پذیری اقتصادی یک طرح منوط به ارائه ساختار تأمین مالی بهینه برای آن طرح در چارچوب قوانین و مقررات بازار پول و سرمایه کشور است و مشتریان خود را شناخت این بهینه‌ترین مسیر تأمین مالی یاری می‌رساند.